temizkredilogo

 

Amerika’da 2003 yilindan beri edindigim kredi tecrubesinden sonra (www.temizkredi.com) özellikle Türkiye’den çok sayıda email almaya başlamam, bu sayfayı hazırlamama on ayak oldu. Aldığım emaillerde Türkiye’de kredi konusunda yeterli bilgiye sahip olunmadığını gördum ve buradan olabildiğince kredi hakkında okuyanları bilgilendirmek gerektiğini düşündüm.

15 sene önce bir üniversite öğrencisi olarak Amerika’ya geldiğimde, kredi ve krediyle ilgili olan hiç bir konuda bilgi sahibi değildim ve bu 10 sene boyunca böyle devam etti. Doğal olarak bilgisizliğin de karşılığını görmüş, daha doğrusu cezasını çekmiş oldum 10 sene boyunca. Daha sonra kredi üzerine eğilip, bu konuda olabildiğince bilgi edinmeye başladım. Hatta 2003 yılının sonlarına doğru Temiz Kredi (www.temizkredi.com) firmasını kurarak, Amerika’da yaşayan Türklere hizmet vermeye başladım.

Ilk olarak bir kitapçının köşesinde başlayan bu hizmet girişimi, daha sonra iki odalı bir ofis kiralamaya, peşinden “home office” ile evden çalışmaya ve bunu takriben 4500 square feet’lik bir ofis binasının satın alınarak, 1500 square feet’lik bölumünü Temiz Kredi (www.temizkredi.com) firmasina merkez teşkil edecek şekilde ofis olarak kullanmaya kadar devam etti.

Hali hazırda sadece Türklere değil, aynı zamanda bütün Amerika’da kredi ve kredi raporu üzerine danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyoruz.

Başta da söylediğim gibi, Türkiye’den gelen bir çok email, bu blog’un hazırlanmasına on ayak oldu. Türkiye’nin hemen hemen her şehrinden, çeşitli konularda yardım isteyen bir çok emaile, ne yazık ki Türkiye’ye yönelik hizmetimiz olmadığından, cevap veremiyoruz. Ama buradan bilgilendirici bir şekilde elimizden geldiğince kredi ve kredi raporunu tanıtmaya çalışarak, sosyal sorumluluğumuzu bir nebze olsun karşılamaya çalışacağız.

Temennimiz, buraya eklediğimiz bilgilerin, bir kişi için bile olsa, güzel yarınlara pencere açması.